Toplu Konut Projelerinin Tasarım Tesciliyle Korunması

04.18.2014 Yorum by

Toplu konut projeleri tasarım tesciliyle korunabiliyor. Toplu konut projelerinin Endüstriyel Tasarım Tescili olarak korunması için yapılan başvurularda, tasarımın toplu olarak ve ayrı ayrı tüm özelliklerinin korunması amaçlanıyorsa; çoklu tasarım başvurusu yapılması gerekiyor.

Tasarım tescili olarak korunması istenilen binaların dış cephe özellikleri ise cephelerin her açıdan görüntülenmiş görsellerinin, korunması istenen binaların plan görünümleri ve çevre düzeni ise kuş bakışı olarak görüntülenmiş görsellerinin sunulması önerilmektedir.

Bunun gibi birden fazla öğeden oluşan ve hem tek tek hem de bütün olarak korunması istenen tasarımlar çoklu başvuru olarak işleme alınmaktadır.

Her türlü soru ve yorumlarınız için; Ceyda Özgünay marka@4m.com.tr

FORMU DOLDURUN

SİZİ ARAYALIM

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.

Tags: , , , ,

Yazar Hakkında :

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Av. Z. Emre Kurt Londra Universitesi'nde fikri mülkiyet hakları, rekabet hukuku, uluslararası tahkim ve ticaret hukuku alanlarındaki ihtisasını üstün başarıyla bitirmiş ardından mesleki faaliyeti özellikle fikri mülkiyet ve haksız rekabet hukuku alanlarında yoğunlaşmıştır.
Yorum Bulunmuyor

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.