Kuzey Irak-Erbil de Marka Tescili Başladı

11.10.2010 tarihinde, ABU GHAZALEH INTELLECTUAL PROPERTY tarafından yayınlanan habere göre, Kuzey Irak -Erbil’de bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı; bünyesinde açtığı Marka Tescil Bölümü ile beraber Kuzey Irak -Erbil’de  marka tescili için marka başvurularını kabul etmeye başlamıştır.
Bu tesciller sadece Kuzey Irak-Erbil bölgesini kapsamaktadır ve hali hazırda Bağdat’ta bulunan Irak Marka Ofisi tarafından verilen bir marka tescili varsa (orjinal tescil)  Kuzey Irak-Erbil’de bir marka tesciline gerek yoktur. Ancak yetkililer, marka sahiplerini Bağdat’taki Ofisten verilen marka tescil belgeleri/yazıları ile beraber Kuzey Irak-Erbil’deki Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nı bilgilendirmelerini önermektedir. Çünkü her iki tarafın yetkilileri ancak Kasım ayının sonu gibi bir araya gelerek tescillerin birleştirilmesi hakkında görüşmeye başlayabilecekler.
 
Öte yandan, Bağdat’taki patent ofisi nezdinde işlemleri devam eden ya da yeni başvurulacak markalar için ise hem Bağdat’ta hem de Kuzey Irak-Erbil’de marka başvurusu tavsiye edilmektedir.
 
Kuzey Irak-Erbil marka tescil işlemlerine yönelik daha fazla bilgi için 3125505050 veya 2125730101 Nolu telefonları arayabilir ya da marka@4m.com.tr adresine e-mail atabilirsiniz.